
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 37.97 mm |
| Width | 22.1 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 9 mm |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 15 V |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Output Power | 90 W |
| Efficiency | 96 % |
| Output Current-Channel 1 | 6 A |
| Output Voltage-Channel 1 | 11.85 V to 22 V |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$22.99846
Ext.Price$22.99846
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $22.99846 | $22.99846 |
| 10 | $21.42796 | $214.27960 |
| 25 | $20.95214 | $523.80350 |
| 50 | $20.48688 | $1024.34400 |
| 100 | $20.03186 | $2003.18600 |
| 300 | $19.30875 | $5792.62500 |
| 500 | $18.61182 | $9305.91000 |
| 1000 | $18.59301 | $18593.01000 |
